Когато чуем „подмладяване“, повечето хора си представят изпънато лице, без бръчки.
Но аз, като холистичен козметик, знам, че истинската младост не е в това, което виждаме на повърхността.
Медицинският подход гледа лицето като форма и пропорции – реже, помпа, опъва.
След това тъканта е травмирана, животът в нея е променен завинаги.
Да режеш и прекрояваш здрава тъкан, за да изглежда по-млада, означава да разболееш една добре работеща система.
Защото всеки разрез, всяка инжекция не само прави травма, но и се намесва в естествените здравословни процеси.
Представям си, какво би било, ако женския щъркел реши да промени формата на своя клюн! Може и да изглежда интересно, според някой дори би могло да се нарече красиво. Но за живота и здравето на щъркела? Защо би било нужно това?
Виждала ли си как остаряват „подмладените“ с хирургия и синтетика лица?
Без естественото излъчване, без топлината в погледа, без мекотата на усмивката. И остаряват, въпреки всичко!Въпреки липсата на мимики и немърдащите мускули, лицето е старо!
Но е неестествено старо!
А под тази външност живее объркан метаболизъм, за който никой не говори, че е причинен от намеса в здравето . Защото нито един елемент от тялото ни не живее сам за себе си.
Когато се спре движението на мускула с ботокс, се лишават от кръвоснабдяване тъканите в зоната, костите, които се хранят от мускула, нарушава се лимфният поток, който зависи от движението на мускула, спира доставката на кислород до клетките.
Медицината нарича това – здравословно и безопасно. Холистичната медицина нарича това – предизвикано лишаване от здраве.
Красотата е заменена с метаболитна обърканост, лошо здраве и безизразност.
Холистичната грижа от своя страна е нещо съвършенно различно.
Тя пази здравето на кожата, съживява и стабилизира жизнеността и по този начин влияе благотворно върху общото здраве на човека.
Не обещава, че няма да остарееш.
Но ти помага да остаряваш красиво и в здраве.
И да носиш младостта си в усмивката, в духа, в енергията, докато вървиш напред в живота.
Истината е проста: красотата може да се види и в старостта.
В усмихнатото лице, което създава радост и енергия не само за теб, но и за всички около теб!
В здравето на кожата, която не се зачервява, не страда, а работи жизнено и пълноценно, макар и с не толкова изразена еластичност, но излъчваща живот и здраве.
Красотата на старостта отразява онази грижа за себе си, базирана на обич!
Вижда в погледа на човек, който обича живота и уважава здравето си, движи се и живее пълноценно и очите му светят от щастие и радост!
И това не се постига с игли и скалпели.
Козметичната философия на Легенда спазва холистичните принципи.
Козметиците, обучени в Академия Легенда създават младост и красота за своите клиенти без риск за здравето. Консултират клиента във всяка стъпка към промяната, помагат изграждането на нови полезни навици и разбиране за собствената кожа и изграждат здравословна козметична култура.
Козметичната грижа с Легенда не травмира кожата и се прилага с изключително внимание към здравословните нужди на кожата на всеки клиент.
Програмите включват процедури, които се прилагат всяка седмица.
Състоянието на кожата се наблюдава и анализира заедно с клиента при всяко посещение. Всеки клиент има здравно досие в което се проследява хронологията на третиранията и записват резултатите.
Благодарение на това всеки клиент са научава да разбира кожните реакции и да взима правилните решения в грижата си за нея.
Истинската здравословна грижа се базира на познание и осъзнатост!
Козметиците Легенда помагат с грижа и обич на клиентите си да постигат здрава кожа и щастлив живот!
Ако искаш не просто процедура, а истинско професионално обслужване без риск за здравето – напиши ми го в коментар.
Или се свържи с мен на имейл: divnamedikds@gmail.com, за да ти изпратя контакт на Козметик Легенда, който да се погрижи за твоята красота.

